Mao Ce-tung óta nem volt ilyen helyzetben a kínai gazdaság

Mao Ce-tung óta nem volt ilyen helyzetben a kínai gazdaság

Kína régen tartó gazdasági fellendülésének vége, ami történelmi fordulatot jelent abban, ahogy gazdasági nagyhatalommá vált az ország. A változást Kína globális GDP-ből való részesedésének csökkenése is alátámasztja, amely 2023-ra 17%-ra csúszik vissza, ami két év alatt 1,4 százalékpontos visszaesést jelent - egy olyan csökkenést, amelyre Mao Ce-tung korszaka, az 1960-as és 1970-es évek óta nem volt példa - írta Ruchir Sharma, a Rockefeller International elnöke egy elemzésben.

EKB-alelnök: nem adhatunk most engedményt a bankoknak

EKB-alelnök: nem adhatunk most engedményt a bankoknak

Luis de Guindos, az Európai Központi Bank (EKB) alelnöke kijelentette, hogy az eurozóna növekedése továbbra is lassú marad a közeljövőben, ezért nem szabad lazítani a bankok tőkepufferrátájára vonatkozó előírásokon - mondta de Guindos hétfőn Frankfurtban.

Pont abból lehet válság, ha nem lesz recesszió az USA-ban

Pont abból lehet válság, ha nem lesz recesszió az USA-ban

A globális vezetők egyre jobban aggódnak a fragmentált gazdasági helyzet miatt, mivel az Egyesült Államok gazdasága váratlan erőt mutat, míg más nemzetek jelentős kihívásokkal néznek szembe. A marokkói Marrakesben tartott megbeszéléseken Kristalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója kiemelte a nemzetek közötti egyre nagyobb gazdasági különbséget, és hangsúlyozta az ezzel az egyenlőtlenséggel járó kockázatokat.

A háború előtt volt utoljára ennyire élénk az orosz-kínai kereskedelem

A háború előtt volt utoljára ennyire élénk az orosz-kínai kereskedelem

Kína és Oroszország kereskedelme júniusban rekordot döntött, 20,83 milliárd dollárt ért el, ami a legmagasabb szint az ukrajnai háború kezdete óta - derül ki a kínai vámhatóság adataiból. A kétoldalú kereskedelem megugrására a globális kereslet lassulása és a növekvő geopolitikai kockázatok ellenére került sor, egy olyan időszakban, amikor mindkét nemzet szerint új csúcsponton vannak a kapcsolataik.

Equilor: Bizonytalan idők, megfontolt döntéseket kívánnak

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Equilor Alapkezelő írását olvashatják:

Erőre kapott a magyar ipar

Erőre kapott a magyar ipar

Decemberben kedvezően alakult az ipari termelés Magyarországon a KSH friss jelentése szerint. Ezzel kéthavi negatív trend tört meg. A részletes adatok azonban vegyes képest festenek, hiszen több ágazat is visszaesett.

Valóban csapda lenne a mostani tőzsdei emelkedés?

Valóban csapda lenne a mostani tőzsdei emelkedés?

A Morgan Stanley arra ösztönzi a befektetőket, hogy a piac Fed-döntés utáni emelkedése ellenére se kezdjenek el részvényeket vásárolni. Mike Wilson, a cég vezető amerikai részvénystratégája és befektetési igazgatója elmondta, hogy szerinte korai és problémás a Wall Street „izgatottsága” amiatt, hogy a kamatemelések a vártnál hamarabb lelassulhatnak.

Már az EKB is egyre jobban aggódik az elszálló árak miatt

Már az EKB is egyre jobban aggódik az elszálló árak miatt

Lehetséges, hogy az eurózóna inflációja meghaladhatja az EKB jelenlegi előrejelzéseit, és ettől egyre többen tartanak a jegybankon belül - mondta Christine Lagarde elnök, aki hozzátette: összességében ennek mégis kevés jelét látják jelenleg, és továbbra is arra számítanak, hogy az áremelkedés üteme középtávon a jegybanki cél alatt lesz.

Újabb kamatvágás várható a Fedtől két héten belül a koronavírus miatt

Újabb kamatvágás várható a Fedtől két héten belül a koronavírus miatt

Az e hét keddi rendkívüli, 50 bázispontos, kamatvágás után a március 18-i ülésen újabb legalább 25 bázispontos kamatvágásról határozhat a Fed – várják a piaci szereplők a Marketwatch körképe szerint. Ezt tükrözi az is, hogy az amerikai 10 éves hozam újabb történelmi mélypontra, 0,83%-ra zuhant, azaz bő egy hét alatt több mint 50 bázispontot szakadt, a dollár pedig világszerte hanyatlik a főbb devizákkal szemben.

Még mindig nem jött el a nagy fordulat Németországban - Újabb rossz hír érkezett

Áprilisban a piaci várakozások ellenére csökkent a német üzleti hangulat alakulását nyomon követő Ifo hangulatindex értéke. Ez újabb bizonyíték arra, hogy egyelőre várni kell a német gazdaság hónapok óta tartó gyengélkedésének végét jelző nagy fordulatra (már amennyiben egyáltalán lesz ilyen a közeljövőben). Különösen a jövőbeli várakozások tekintetében mutat nyugtalanító képet az Ifo gazdaságkutató intézet indikátora.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Trump vagy Harris lesz az új amerikai elnök? – Hogy érinti ez a befektetéseinket?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.